תכנון אדריכלי

תכנון אדריכלי- החל משלב התכנון הרעיוני ועד ליישום בפועל


תכנון אדריכלי הינו תהליך רב שלבי שתחילתו באיסוף כל הנתונים והמסמכים הנוגעים אל הנכס החל מהמצאת תכנית מודד עדכנית וכלה במידע מהרשויות כגון תקנון התב"ע (תכנון עירוני), היתרי בנייה קודמים, קווי בניין וכדומה. בנסיבות בהן מדובר בתוכנית אדריכלית לבית פרטי או בבניית בית קרקע מומלץ להזמין גם דו"ח יועץ קרקעות עבור המגרש שעליו מתוכננת הבנייה.


השלב הבא בתכנון האדריכלי הינו שלב התכנון הרעיוני המורכב מהקשבה לרצונותיו, חלומותיו, מאווייו, חששותיו ותקוותיו של הלקוח. מדובר בשלב שבו חולק הלקוח זיכרונות, תמונות, רעיונות ותיאורים, ונשאלות שאלות רבות המיועדות לסייע ללקוח לארגן את הפרטים לכדי חזון שאותו ניתן לבטא באופן מעשי בהתאם לסגנון העיצובי המועדף על הלקוח, הצרכים, החומרים והצבעים, ובהתאם למגבלות התקציביות, תוך הקפדה על איכות ומקצוענות ללא פשרות.

תכנון אדריכלי של ליאת באר

 

תכנון אדריכלי- תהליך גיבוש התכנית הסופית


תכנון אדריכלי נכון מורכב מעיבוד וגיבוש כל הנתונים שנאספו, תוך התייחסות למגוון רחב של גורמים שונים כגון התאמה לסביבה, התייחסות אל כיווני השמש והאקלים המקומי, שימוש באלמנטים מתורת הפנג- שוואי ועוד.

בשלב זה ניתן כבר להסתייע בהדמיות ומודלים ממוחשבים, ואף לערוך סיורים ווירטואליים ברחבי הבית להמחשת התחושה בחללים המתוכננים. בתום שלב זה מגובשת התכנית הסופית אשר קובעת את גודלן ומיקומן הפונקציות למיניהן בתוך החלל המתוכנן.תהליך גיבוש התכנית עשוי להימשך בטווח שבין חודש לשישה חודשים בהתאם להיקפו של המיזם ובמידת ההחלטיות של הלקוח. יש לציין שלעתים עולה הצורך כבר בשלבים הללו בייעוץ מקצועי של מומחים מתחומים שונים כגון מהנדס קונסטרוקציה, יועץ מיזוג, יועץ חשמל ואינסטלציה וכיוצא בזה.

קבלת האישור העקרוני מן הרשויות והכנת תכנית עבודה


בכל תהליך של תכנון אדריכלי יישנו מהנדס קונסטרוקציה המתלווה אל הפרויקט ומכין תכנית הנשענת על התכנית הרעיונית, לצורך הגשתה לרשויות. בנסיבות בהן הקרקע הינה אדמת מנהל, יש לקבל עותק של התכנית להגיש בקשה להיתר גם ממנהל מקרקעי ישראל.


לאחר קבלת האישור העקרוני נערכים התיקונים הנדרשים וניתנים ללקוח האישורים שיש להציג בפני הרשויות לצורך קבלת היתר בנייה. קבלת האישור העקרוני מן הרשויות מאפשר את הכנת תכנית העבודה ותחילתה של העבודה המעשית המורכבת מבחירת החומרים השונים כגון כלים סניטריים, קרמיקה, חלונות, ריהוט, גופי תאורה כמו גם מתקנים ייחודיים לרבות בריכות נוי, בריכות שחיה, קמינים ועוד.תכנון אדריכלי כולל בתוכו סט של תכניות כמו תכניות הריסה ובנייה, פירוט נישות, תכנית חשמל ואינסטלציה, תכנית פיתוח שטח ותכניות מפורטות נוספות. שלב הביצוע כולל פיקוח אדריכלי שמיועד להבטיח כי הבנייה מיושמת בדיוק על פי התכניות.
 

בואו נדבר

השאירו פרטים בטופס ונשוב בהקדם.

כל הזכויות שמורות לליאת באר - אדריכלות ועיצוב פנים