עיצוב פנים משרדים

עיצוב פנים משרדים שונה באופן מהותי מעיצוב בתים פרטיים, כשהגישה החדשנית העכשווית שמה את הדגש על פרמטרים אחרים כגון אופיו של בית העסק, צורכי העובדים בו והתנהגות הצרכנים.

עיצוב עסקי דורש את הבנת העסק ואבחונו בטרם מתפנים לעיצוב המקום בהתאם לפוטנציאל הטמון בו. ההצלחה בהיבט העיצובי אינה נמדדת על פי נראות המקום בתום הפרויקט בלבד, כי אם מיצוי הפוטנציאל האופטימאלי הגלום בעיצוב לצורך העלאת רווחיותו של בית העסק.

דגשים נוספים מושמים על תשתית התקשורת, תשתית המחשוב, עיצוב התאורה והחשמל החכם. בין אם העיצוב העסקי נוגע אל עיצוב חנויות או עיצוב משרדים, ובין אם העיצוב העסקי  מתייחס אל קליניקות, בתי קפה או חללים מסחריים שונים, תהליך העבודה הינו זהה ומורכב מתכנון והפקת תכנית המותאמת אופטימאלית לעיסוקו של הארגון, חזונו ויעדיו.

עיצוב פנים משרדים והשלכותיו על עבודה צוותית

תהליך העבודה של עיצוב פנים משרדים מורכב, כאמור, מהפקת תכנית לאחר לימוד המצב הקיים באותו הארגון, תוך איסוף אינפורמציה הנוגעת לדרישותיו, צרכיו, ונורמות ההתנהגות בארגון זה.

השלב הבא בהליך התכנוני כולל ניתוח השלכותיהם של השינויים הצפויים על היעדים העסקיים וביצועי העובדים, תוך תיעול הפוטנציאל המרחבי בהתאם לסגנון העבודה במקום, כשרק לאחר מכן מגיע השלב היישומי.

אחד הפרמטרים החשובים ביותר שיש לשים עליו את הדעת בתהליך תכנונו ועיצובו של המשרד הינו האפשרות לעבודה צוותית, כשמחקרים שנערכו בשנים האחרונות הוכיחו חד משמעית שעבודה בחלל משותף באופן המאפשר דיונים ושיתוף רעיונות בקרב אנשי הצוות, מסייע משמעותית להעלאת המוטיבציה של העובדים, וכן לפיתוח היצירתיות העסקית.


אין כל ספק שתכנון המשרד ועיצובו בדרך נכונה, המאפשרת שילוב בין חלל אישי לחלל שיתופי לצורך סיעור מוחות בסביבה מפרה, עשוי לקדם משמעותית את האפקטיביות של העובדים ולתרום למינוף הארגון.
 

שילוב בטכנולוגיות מתקדמות לצורך עיצוב העסק

מעצבי פנים ואדריכלים מרבים כיום להשתמש באלמנטים בסגנון ה- Open Space במשרדים הנזקקים כל העת לסיעור מוחין וסביבה יצירתית כגון אנשי שירות לקוחות, אנשי הייטק, עיתונאים, עורכי תוכן וכדומה, בעוד שלעבודות הדורשות ריכוז, שלווה ושקט כגון חישובים או הזנת נתונים יותאם עיצוב המורכב מחללים קטנים.
 

עיצוב פנים משרדים בעידן הנוכחי

עושה שימוש בטכנולוגיות מתקדמות הקיימות כיום, תוך התייחסות למסכים, מערכות הגברה או הקרנה שונות,כמו גם עמדות עבודה בעלות חיבורים אל רשת האינטרנט ומערכות תאורה חכמות אשר עושות שימוש באור טבעי לצורך הענקת תחושת מרחב.

אחת מהמעצבות המוכשרות והמובילות בתחום האדריכלות ועיצוב פנים הן במגזר הפרטי והן במגזר העסקי היא ליאת באר אשר נושאת באמתחתה ניסיון ומוניטין מצטברים של מעל לעשרים שנים. ליאת באר מקפידה לשלב בפרויקטים קונספט עיצובי מקורי לצד פונקציונאליות פרקטית, תוך הקפדה על תאום מוחלט עם הלקוח, ועמידה בתקציב שהוקצה לצורך זה.
 

תכנון החללים הפנימיים בבית או במשרד הפך כבר לפני כמה עשורים לדבר שבשגרה. זאת, ככל שהלכה והתגברה ההבנה כי עיצוב פנים משרדים וחללים פנימיים בבית או בעסק, משפיע בהכרח על התפקוד של העובדים, ומכאן גם על התוצאות העסקיות. מההחשיבות של תכנון עיצוב הפנים במשרד? אילו סוגי עיצוב קיימים למשרדים ולחללים עסקיים בכלל? כיצד בוחרים את סוג העיצוב המתאים?

חשיבות התכנון בעיצוב הפנים במשרד

השלב הראשון בדרך לעיצוב המושלם במשרד הוא הבנת הצרכים של העסק ואופי הפעילות במשרד. האם מדובר במשרד שהמטרות שלו הן בעיקר מתן שירותים לעסק, כגון הנהלת חשבונות ופקידות? האם המשרד כולל גם פעילות מכירה, טלפונים יוצאים ופניות של לקוחות? האם המשרד פעיל רק בשעות מסוימות או מסביב לשעון? כל תשובה לכל אחת מהשאלות כאמור, עשויה להשפיע על עיצוב פנים משרדים ולשנות אותו. זאת, עוד לפני שנגענו בטעם האישי של בעלי העסק או בצרכים ספציפיים שלהם. ככל שצרכי העסק יובנו טוב יותר, כך העיצוב בעסק יהיה מתאים יותר.

תכנון העיצוב במשרד מתבסס על הבנת הצרכים וחייב להיות מותאם אליהם. משרד שבו יושבים מספר אנשים המבצעים שיחות יוצאות יתוכנן באופן שונה ממשרד שבו יושבים עובדים שאינם מבצעים שיחות כלל. משרד הנמצא בשימוש מסביב לשעון יתוכנן אחרת ממשרד שהשימוש בו חלקי. ובכל מקרה, רצוי לעצב את המשרד של בעלי העסק לפי טעמם, כל עוד הדבר איננו פוגע בעבודה.

סוגי עיצוב פנים משרדים

עיצוב הפנים במשרד מותאם, כאמור לדרישות ולצרכים של הבעלים, ובעיקר של העובדים במקום. עיצוב פנים משרדיםהמותאם לקהל מבקרים עשוי להיות עשוי כך שייראה רשמי מאד, ומשדר יוקרה. זאת, במטרה ליצור את האווירה המתאימה לסגירת עסקאות שונות. משרד המשמש בעיקר לעבודה שוטפת, קרי הוצאת שיחות או פעילות טלפונית אחרת, יעוצב לעיתים קרובות בצורת מרחב פתוחOPEN SPACE , תוך הקפדה על אקוסטיקה ונוחות של העובדים מצד שני. בחירת סוג העיצוב חייבת לקחת בחשבון גורמים רבים, ולהתאים לדרישות כפי שהוגדרו בשלבי בתכנון.

כל מה שרציתם לדעת על עיצוב משרדים

לא משנה אם אתם פותחים עסק חדש עם משרד או שאתם עוברים ממשרד קיים למשרד אחר, ויכול להיות גם שהמשרד שלכם הוא משרד ביתי, אתם חייבים לעצב אותו. עיצוב משרדים הוא לא עניין של בחירה אלא צורך חשוב לעסק, בניראות שלו מול העובדים, מול הספקים וכמובן מול הלקוחות. עיצוב של משרד יכול להשפיע על ההצלחה שלו במובנים שונים ויכול להיות מרכיב מרכזי בנסיקה שלו ובהתקדמות העסק. הדבר הנכון ביותר הוא לקחת סטודיו לעיצוב כמו "ליאת באר – אדריכלות ועיצוב פנים" על מנת לעשות את זה בצורה מקצועית ונכונה. הנה מה דברים שחשוב לדעת.

במה עיצוב משרדים תורם לעסק?

עיצוב משרדים תורם בדרכים שונות לעסק, ומספיק להיכנס למשרד אפור וחיוור שלא השקיעו בו מבחינת עיצוב בשביל להבין למה אלו שמעוצבים הם עם פוטנציאל גדול יותר. משרדים מעוצבים קודם כל תורמים לאווירה ומגבירים מוטיבציה אצל מנהלי המשרד כמו גם העובדים אם ישנם כאלו מכיוון שאין מי שלא אוהב לעבוד באווירה נעימה ומיוחדת. משרד מעוצב גם מוכר יותר מכיוון שאין לקוח שלא ירגיש בנוח יותר כשהוא ייכנס למקום עם עיצוב מיוחד ואוירה נעימה ומזמינה. משרד מעוצב הוא גם משרד מסודר יותר והוא מאפשר לעובדים להיות פרודוקטיביים יותר ואין ספק שיש הבדל משמעותי בין משרד כזה למשרד שאינו מעוצב.

כמה טיפים לעיצוב המשרד

הנה כמה טיפים על עיצוב משרדים, כשהראשון הוא כפי שציינו לפנות לסטודיו לעיצוב פנים כמו זה של "ליאת באר – אדריכלות ועיצוב פנים" מכיוון שזה תמיד ייצא טוב יותר מאשר עיצוב עצמאי. בנוסף, כדאי לשמור על גוונים בהירים שמספקים אוירה קלילה ונקייה יותר, לאווירה מודרנית שמאפשרת את העיצוב העכשווי. בנוסף, כדאי לעצב את המשרד כמה שיותר אנכית בכדי שהוא יהיה כמה שיותר מרווח ונוח למעבר וגישה לכל מקום, בעיקר אם הוא משרד קטן בשטח שלו. בשביל שזה יקרה כדאי כמובן לנצל את הטכנולוגיה של היום כמו מדפסת משולבת שמאפשרת לצמצם כמה שיותר את פיזור הרהיטים במשרד.

אם יש לך צורך בעיצוב פנים חדש למשרד או לעסק שלך, זה המקום הנכון עבורך. המשרד של ליאת באר – אדריכלות ועיצוב פנים, יסייעו לך בתכנון ובביצוע נכון של עיצוב פנים משרדים ברמה הגבוהה ביותר ובהתאמה לדרישות ולצרכים.

בואו נדבר

השאירו פרטים בטופס ונשוב בהקדם.

כל הזכויות שמורות לליאת באר - אדריכלות ועיצוב פנים