עיצוב וילות

תהליך שיפוץ ועיצוב וילה עשוי להיראות כהליך מורכב יותר בהשוואה לשיפוץ דירה רגילה שכן החללים בה גדולים יותר, ישנם אלמנטים שונים שיש להתחשב בהם וכן המרחב החיצוני דורש התייחסות ופיתוח הכרוכים בתכנון נכון לקרקע .הניסיון מראה כי תכנון עיצוב וילות הינו פרויקט רחב יותר משיפוץ, אולם ישנם כמה כללים אשר מתן תשומת לב אליהם יכולה לייעל את התהליך ולהפוך אותו לפשוט באופן יחסי ופחות מסובך מכפי שנראה תחילה. 

בתים פרטיים משדרים מטבעם עושר עיצובי, מרחב ויוקרה. עיצוב וילות מהווה מעין יצירת ממלכה הכוללת טקסטורה עשירה של קווים יצירתיים, צורות, גוונים ומרחבים פתוחים.

תפקידו של הנדסאי אדריכלות ומעצב פנים הוא לדעת לשלב בין כל חללי הבית באופן מאוזן והרמוני, תוך הקפדה על התאמה מושלמת אל צורכיהם של בני הבית, ומיזוג מטבי בין שימושיות ופונקציונאליות גבוהה לבין עיצוב חדשני, יוקרתי, מרשים ונקי.

לצורך עיצוב וילות ובתים פרטיים נדרש איש מקצוע יצירתי ובעל מעוף אשר יודע כיצד לראות את התמונה בכללותה, תוך שילוב מטבי בין החללים השונים באופן מזמין, זורם, מדויק ומלוטש, והתאמת התכנון העיצובי אל האישיות הייחודית של משפחה, רצונותיה וצרכיה האינדיבידואליים.

עיצוב וילות ובתים פרטיים: האילוצים, החזון והסגנון העיצובי

האדריכלות והעיצוב הפנים הינם תחום נרחב, כאשר עיצוב וילות ובתים פרטיים שונה בתכלית מתחום העיצוב העסקי, ולכל אחד מהתחומים הללו נדרשים ההשראה, האילוצים והחזון שעליהם נשען הסגנון העיצובי. עיצוב בתים פרטיים אוגד בתוכו הן את המעטפת הפנימית והן את המעטפת החיצונית של הבית, החל מהגינה והגדר המקיפה אותה, דרך המבואה, החלונות ודלתות הבית וכלה בחלל הפנימי המורכב ממיקום הקירות וחלוקת החדרים, הריצוף, התאורה, הרהיטים, הגוונים וגורמים רבים נוספים, תוך התייחסות בהעדפותיה וטעמיה האישיים של המשפחה. יישנם לקוחות רבים המגיעים אל מעצב הפנים עם רעיון לסגנון עיצובי מועדף, המובא בקווים כלליים ובלתי מגובשים, והם מתקשים להוציא אל הפועל את הרעיון אשר מעניק להם תחושה מושלמת במחשבם. בדיוק לצורך זה קיימים מעצבי הפנים, שתפקידם לסייע ללקוחותיהם לממש את חלומם באופן מטבי.

שילוב הרמוני בין יוקרה, איכות ונוחות

עיצוב וילות המתנהל כחלק משיפוץ כללי, כולל לעתים הריסת קירות וחלוקה שונה של החללים. במידה והעבודה כוללת הריסה, הרי שמדובר בתהליך מורכב וארוך יותר הכולל פירוק והרכבה של כל האלמנטים בהם: ריצוף, קירות, חיפויי קיר, מערכת האינסטלציה החשמל, האיטום ועוד. עיצוב וילות חייב לעמוד בסטנדרטי האיכות הגבוהים ביותר וזאת במטרה להתאים את אופי וסגנון העיצוב לווילה שהינה יוקרתית ומרשימה מיסודה, לשם כך יש לתת דגש על שימוש בחומרי גמר איכותיים ובטאץ' של מעצב פנים בעל מומחיות בתחום אשר יידע לשלב היטב בין כל האלמנטים השונים המוסיפים לבית ערך מוסף שימושי ואופנתי. עיצוב וילות כיום מתאפיין בסגנונות קלאסיים לצד מודרניים או כפריים וזאת בהתאם לאישיות ולטעם הלקוח. קבלת שירות עיצוב מקצועי נועד לשלב באופן מושלם בין רצונות הלקוח, אופיו וטעמו האישי לבין ניצול המרחב באופן אופטימלי מבלי לגרום לעומס יתר, שכן ידוע בעולם העיצוב המודרני כי פחות זה יותר.
 

תהליך תכנון אדריכלי של בית פרטי

ההחלטה לבנות בית פרטי הינה אחת ההחלטות המכריעות, ומלווה בהוצאות כספיות בלתי מבוטלות. עיצוב וילות ובתים פרטיים הינו אחד השלבים המרכזיים בתהליך התכנון והבנייה או השיפוץ, וכולל תכנון אדריכלי ועיצוב פנים על ידי הנדסאי אדריכלות במרכז או בכל מקום אחר ברחבי הארץ, וכן הגשת תכניות עבודה לרשויות והגורמים הרלוונטיים, קבלת היתר בנייה ובנייה בפועל.

אחת מנשות המקצוע המוכשרות והמובילות בענף היא ליאת באר, המתמחה באדריכלות ועיצוב פנים של וילות ובתים פרטיים, דירות יוקרה, משרדים וחללים מסחריים. מאחורי ליאת באר עומדים מוניטין וניסיון של עשרים שנים בתחום, בזכות השילוב המיטבי בין יצירתיות ומקוריות לצד פונקציונאליות פרקטית ושמירה על המסגרת התקציבית.

השלב ההתחלתי כולל פגישת היכרות לצורך תיאום ציפיות והבנת חלומותיו וצרכיו של הלקוח, ומהווה מעין מסע משותף שבו מתפתחת יצירה אשר הופכת את החלום הנחשק למציאות.

עיצוב וילות נחשב לאחד מתחומי התכנון הייחודיים והמאתגרים הקיימים כיום. כאשר אתם מחפשים אדריכל/הנדסאי אדריכלות או מעצב פנים שתחום התמחותו הוא עיצוב וילות, כמו ליאת באר, אדריכלות ועיצוב פנים למשל, ישנם מספר דברים אליהם תצטרכו להתייחס בכובד ראש.

עיצוב איכותי ויוקרתי בטאץ' ייחודי

משרד ליאת באר אדריכלות ועיצוב פנים מתמחה ובעל ניסיון עשיר בעיצוב במגוון סגנונות עבור המגזר הפרטי, העסקי והציבורי. צוות המשרד מספק שירותים מקצועיים בתחום האדריכלות ועיצוב הפנים הכוללים עיצוב וילות ברמה הגבוהה ביותר, החל משלב התכנון והתיאום המוקדם עם הלקוח, דרך יישום הסגנון העיצובי הדרוש בעזרת כלים, כישורים וטאץ' מקצועיים ועד להשלמת הפרויקט לשביעות רצון הלקוח.
 

חפשו איש מקצוע המתמחה בתחום עיצוב וילות

עיצוב וילות הוא תחום התמחות ייחודי, ולכן, לא כל אדריכל/הנדסאי אדריכלות ולא כל מעצב מתמחים בו. על מנת לוודא זאת, מומלץ לכם לבקש לראות פרויקטי עיצוב או תכנון קודמים או לבקש לדבר עם לקוחות מרוצים. לפעמים, הדרך הטובה ביותר להגיע אל אדריכל/הנדסאי אדריכלות או מעצב פנים מומלץ היא לבקש המלצות מחברים, מכרים וקרובי משפחה שנהנו משירותיו. גם אז, מבלי לפגוע בכבודם של הממליצים, תמיד רצוי לבקש לראות פרויקטים קודמים, מאחר ויתכן שההגדרות שלכם עלולות להתגלות כשונות.

בחרו איש מקצוע שאתם מרגישים שאתם יכולים לזרום איתו

בצד מקצועיותו החשובה של המעצב או האדריכל/הנדסאי אדריכלות, חשוב לבחון את רמת הקשר האישי שנוצר ביניכם לבינו. האם אתם חשים שהוא נמצא שם עבורכם ומקשיב לכל מה שאתם אומרים? משתדל להגשים עבורכם את החלום? האם הוא זמין ונגיש לכם? כל אלה הם קריטריונים חשובים מאד, מאחר ובפרויקט כזה אתם עתידים לעבוד בצמוד אליו למשך תקופת זמן לא קצרה. הדבר האחרון לו אתם זקוקים בתקופה לחוצה-ממילא כזו, היא איש מקצוע לא קומוניקטיבי, מתנשא, או כזה שמתייחס אליכם כאל מטרד!

גבשו לעצמכם את העדפותיכם, אבל שמרו על ראש פתוח!

כאשר אתם מתכננים יחד עם מעצב הפנים או האדריכל/הנדסאי אדריכלות את ביתכם, סביר להניח שיש לכם כבר קונספט כלשהו מובנה בדמיון. חשוב מאד לדבר עליו על איש המקצוע על מנת שהבית המוגמר יענה ככל האפשר על הציפיות שלכם. יחד עם זאת, חשוב גם להקשיב למה יש לאיש המקצוע לומר, מאחר ויתכן והוא יעלה נקודות אותן לא העליתם על דעתכם, גם במקרים בהם חשבתם שהכל מגובש וסגור אצלכם בראש.

בואו נדבר

השאירו פרטים בטופס ונשוב בהקדם.

כל הזכויות שמורות לליאת באר - אדריכלות ועיצוב פנים