כיצד בוחרים מעצבת פנים מומלצת?

עיצוב פנים הוא תחום שצובר תאוצה לאורך העשורים האחרונים. כיום, לקוחות רבים יודעים כי לעיצוב הפנים חשיבות רבה בהשפעה על חוויית השימוש בחלל – השפעה שיש לה משמעות בתחושה של המגורים בבית, בתפוקה בעבודה במשרד ובחוויית הקנייה בעסק. תפקידה של מעצבת פנים מומלצת הוא לגשת את החלל ביחס לאנשים שעתידים להשתמש בו, ללמוד מהם מהם הצרכים והרצונות שלהם וליצור מכך עיצוב פנים מושלם. לצורך כך, חשוב להקפיד לעבוד מול מעצבת פנים מומלצת ומקצועית, רגישה ורב גונית.

נמשיך בכך, שכל בית ודירה זקוקים לעיצוב פנים. לפעמים, מדובר בשינוי מינורי של הכנסת ריהוט חדש, ולפעמים, מדובר בשינוי גדול הרבה יותר, אשר מצריך שבירת קירות (או בנייתם) ושינויים דרסטיים נוספים – כך שככלל, ניתן לומר כי אין דירה או בית שנבנו שלא במיוחד עבורכם, ויצליחו להתאים לכם במאת האחוזים. כאן, נכנסת לתמונה מעצבת פנים מומלצת, אשר תסייע לכם להתאים את חלל המגורים שלכם לצרכיכם, לדרך בה אתם מנהלים את חייכם, לאורח חייכם ולשגרת חייכם השוטפת. יכולותיה של מעצבת פנים מומלצת, כמו ליאת באר, למשל, להפוך דירה או בית סטנדרטיים לבית "שלכם", הופכת את שירותיה לחיוניים, כאשר מדברים על מגורים איכותיים ולא על מגורי ברירת-מחדל. זוהי הרמה אליה כולנו שואפים – לגור בחלל מגורים שהוא "אנחנו".

מתי עושים עיצוב פנים ומתי צריך בכלל מעצבת פנים? זה יכול לקרות בזמנים שונים. הצורך במעצבת פנים יכול להיות לקראת סיום בניית בית, כשמגיע הרגע בו אפשר כבר להפוך את החלום למציאות ולתכנן כל פרט ופרט בתוך הבית, זה יכול להיות במהלך שיפוץ של הבית כשרוצים לעשות שינוי משמעותי, לשנות את מראה פנים הבית ולהפוך אותו לכזה שיהיה לטעמינו, ויכול להיות סתם אם רוצים לשנות את הקיים, לעצב את הבית מחדש, להכניס בו חיים ואור וכמובן רהיטים ואלמנטים חדשים. בשביל זה צריך למצוא מעצבת פנים מומלצת ו"ליאת באר" היא בדיוק מה שאתם צריכים לעיצוב הבית שלכם.

כיצד בוחרים מעצבת פנים מומלצת?

למעצבת פנים כזו, שבין עיסוקייה גם עיצוב וילות, נגיע במרבית המקרים דרך המלצות של משפחה, חברים, שכנים או מכרים שאנחנו סומכים על שיקול דעתם. חשוב מאד לבקר בביתו המעוצב של הממליץ ולחוש אם אתם מתחברים לסגנון העיצוב. ערוץ נוסף של המלצות על מעצב/ת פנים יכולות להוות הרשתות החברתיות, אך כדאי לבדוק אם קיימות המלצות איכותיות עם מספיק מלל ופירוט על העיצוב שנעשה על מנת שתהיה לכם הערכה מדויקת כמה שניתן.

מהו הדבר החשוב ביותר, בעת בחירת מעצב/ת פנים?

כמו בתחומי שירות אחרים, מעצבת פנים מומלצת תהיה זו שאתם חשים כימיה איתה, זו שמתחברת לרצונותיכם ולהעדפותיכם, ולא זו המתבצרת מאחורי הידע המקצועי שלה והעדפותיה-היא. חשוב מאד לקחת חלק פעיל בתהליך, משום שלצורך קבלת התוצאה הטובה ביותר, לאורח חייכם, למנהגיכם, לדברים הקטנים שאתם נוהגים לעשות כזוג או כמשפחה, ישנה חשיבות עילאית בתכנון מקום המגורים שלכם. רק במידה ותעבירו אותם למי שמעצב עבורכם את מקום המגורים שלכם, התוצאה תתאים לכם, מאחר ולכל משפחה או זוג ישנם הדברים המאפיינים אותם ומיוחדים רק להם.

מעצבת פנים מומלצת מעודכנת בכל החידושים בתחום

אחד המאפיינים החשובים ביותר של מעצבת פנים מומלצת ומקצועית הוא הידע המקצועי שלה בכל  הקשור לתחום עיצוב הפנים. תחום זה מושפע מטרנדים עכשוויים וממגמות עיצוביות עולמיות ורב תחומיות. חשוב כי מעצבת פנים מומלצת תכיר את החומרים החדשניים ביותר הקיימים בשוק ותדע ליצור מהם חלל מעוצב ומרהיב. מגמות העיצוב משתנות חדשות לבקרים ולכן כדאי שתהיה בקשר עם מעצבים בכל העולם ועם פלטפורמות של אנשי מקצוע בתחומה. גם הכרות עם ההיסטוריה של עולם העיצוב היא חשובה לא פחות, מאחר ומגמות עיצוביות לעולם לא נעלמות, אלא הופכות לוינטג'.

מעצבת פנים מומלצת רואה את צרכי הלקוח

מעצבת פנים מומלצת יכולה להבין היטב את המקצוע שלה, להכיר את כל המגמות הקיימות בעולם עיצוב הפנים ואפילו להיות יצירתית ומקורית, אבל כל זה לא שווה אם מעצבת הפנים לא תהיה רגישה וקשובה ותראה קודם כל את צרכי הלקוח. בסופו של דבר הלקוח הוא האדם שיגור או יעבוד בחלל המעוצב והוא שיושפע ממנו הכי הרבה ולכן חשוב מאוד להבין את הרצונות שלו.

למשל: עבור לקוח אחד עיצוב צבעוני ומלא בפרטים הוא בדיוק מה שהוא אוהב ועבור לקוח אחר עיצוב כזה עלול לגרום לאי שקט. דוגמה נוספת היא לגבי שימוש בחומרים: האם הלקוח מתחבר יותר לקו מוביל של עץ טבעי או של זכוכית? -אלו רק דוגמאות קטנות לשפע האלמנטים אותם צריך לקחת בחשבון בתחום עיצוב הפנים.

המלצות

מעצבת פנים מומלצת מוצאים איך לא, עם המלצות. כפי שציינו הדבר הראשון שצריך להיות הוא אינטראקציה טובה בין שני הצדדים, הבנה של כל אחד לגבי השני ובעיקר, תחושה שהמעצבת מבינה את הצרכים של דיירי הבית. בנוסף, חשוב להבין מהו הסגנון שלה ולראות האם אתם מתחברים לעבודות קודמות שלה. איך יודעים? לא מתביישים ומבקשים טלפונים של לקוחות עבר ומגיעים אליהם הביתה. אפשר מן הסתם גם לראות צילומים של בתים אותם היא עיצבה, ולהיחשף לעבודות שלה. כמובן שבחוזה ביניכם צריך להכניס כל פרט – זמני עבודה, מה כוללת הצעת המחיר וכדומה. 
 

בואו נדבר

השאירו פרטים בטופס ונשוב בהקדם.

כל הזכויות שמורות לליאת באר - אדריכלות ועיצוב פנים