הכל על אדריכלות בתים פרטיים

ההחלטה לבנות בית איננה כזו שמקבלים בכל יום. על פי הנתונים הסטטיסטיים, משפחה ישראלית ממוצעת עשויה להתגורר באותו הבית כ-25 שנים בקירוב בטרם המעבר לבית אחר. הסטטיסטיקות מראות שלמטרה זו, במרבית מהמקרים נאלצות המשפחות להשתמש בכל כספי החסכונות שלהן וליטול גם הלוואות ארוכות טווח.

ליאת באר, המחזיקה במשרד מוביל בתחום האדריכלות ועיצוב פנים, מציינת שמכיוון והבית מהווה, למעשה, מפעל חיים, חשוב לשים את הדגש על התכנון, ובזאת בא לביטוי תפקידו של איש המקצוע.

אדריכלות בתים פרטיים חולשת על מכלול תחומי אחריות ושלבים, כאשר כל כשל עלול להוביל להשלכות הרות גורל ועגמת נפש רבה. לפיכך, מומלץ להעדיף את שירותיו של הנדסאי אדריכלות מנוסה, המתמחה באדריכלות בתים פרטיים ושמאחוריו עומדים פרויקטים רבים.

אדריכלות בתים פרטיים יכולה לשנות את הקיים 

נכון הדבר שאמרנו כי אדריכלות בתים פרטיים מאפשרת לאנשים לבנות את בית החלומות. בית חלומות שמבוסס על תכנון אדריכלי מוקפד ועל ההבנה כי אין כמו בית שתוכנן עבורכם מראש. יחד עם זאת, לפעמים מוצאים בית שנמצא במקום מעולה, בית קיים שמתאים לכם במובן הכללי, אך בכל זאת – לא בדיוק. אדריכלית מקצועית ומנוסה יכולה לא רק לתכנן בית חדש, עם גינה או בריכה או חצר מוריקה. אדריכלית מנוסה יכולה להשכיל ולשנות בית קיים, לעצב אותו בדיוק כפי שדרוש עבור הלקוחות. לאחר התכנון, מופיעות התוכניות שמראות כי מול העיניים ישנו דבר חדש לחלוטין. וזהו השלב להוציא את הפועל את התוכניות הללו. ממש כרצוי. ולפני תחילת העיצוב והמעבר כדאי להשתמש באחת מחברות האריזה לאריזת הבית ולמעבר.

אדריכלות בתים פרטיים: בדיקה של מאפייני המגרש ואחוזי הבניה המותרים

ליאת באר מסבירה שאדריכלות בתים פרטיים מאגדת בתוכה מכלול תחומי אחריות, החל מבדיקת הצרכים, המאפיינים, הבקשות והמאוויים של המשפחה והגדרת התקציב המיועד לפרויקט.

בשלבים הבאים נדרשת בדיקה של מאפייני המגרש ואחוזי הבניה המותרים, כשלאחר מכן נבנית פרוגרמה תכנונית, המשמשת כמעין מפת דרכים לצורך תכנונו של הבית. בדיקת מאפייני המגרש כוללת, בין היתר, את התכנון העתידי באזור המגורים, זאת על מנת למנוע תרחיש שבו מגלים ביום בהיר שעומדים לסלול כביש ראשי או להקים גורדי שחקים בסמוך אל החצר.

בדיקת המגרש מתייחסת גם לצורתו, למיקומה של החזית והנוף שמסביבו. ההמלצה היא להעדיף מגרש הניחן בפרופורציות טובות, מהסיבה שמגרש צר וארוך כרוך בתכנון אדריכלי מורכב ועלול לייקר את הבניה.

ידע מקצועי נרחב ומעמיק בכל הנוגע לשיטות בניה וחומרי גלם

שירותי אדריכלות בתים פרטיים כוללים גם הגשת בקשה להיתר בניה וייצוג הלקוח מול כל הגורמים הרלוונטיים, וכן התווית תכניות עבודה והוצאת מכרז בקרב קבלנים לצורך בנייתו של הפרויקט.

השכרת שירותיו של הנדסאי אדריכלות מנוסה מבטיחה התקשרות עם אנשי מקצוע מהימנים כמו מהנדס, מודד וקבלנים על סמך הניסיון המצטבר ואו היכרות אישית, כמו גם ידע מקצועי נרחב ומעמיק בכל הנוגע לשיטות בניה וחומרי גלם, דבר שמאפשר גמישות תקציבית.

אדריכלות, תכנון, תוכניות ועיצוב

אדריכלות בתים פרטיים כוללת עוד המון שלבים. תוכניות מדידה. הוצאות פרטים מהרשות, בנושא תב"ע. השגת היתרי בניה ועוד ועוד. זה הרבה יותר מעיצוב פנים או מקונספט עיצובי כזה או אחר.

איך תבחרו אדריכלית מתאימה 

אדריכלית שתוכל להגשים לכם את החלום צריכה להיות מצוידת בכמה דברים. ללא ספק, ניסיון וידע מקצועי. חשוב שתוכלו להתרשם מפרויקטים קודמים, לפני שמתחילים. בנוסף, אדריכלית צריכה להיות מתאימה לכם גם ברמה האישית. אתם צריכים להרגיש בנוח כאשר אתם משוחחים. צריכה להיות הבנה משותפת. אדריכלית ש"תתפוס" את הראש שלכם, שתקלוט מה אתם מעדיפים ולא פחות חשוב, גם מה אתם לא רוצים, תשכיל לתכנן את הבית שתרגישו בו באמת בנוח. 
 

ליאת באר מוסיפה שישנם כיום כמה סגנונות אדריכליים פופולריים, כשאחת מהנפוצות ביותר היא האדריכלות המודרנית, הדוגלת בתכנון פונקציונלי, אסתטי, חכם ויעיל, ומתאפיינת בקווים גאומטריים ישרים ונקיים, עם זאת, ליאת באר מדגישה שבין אם בוחרים בסגנון אדריכלי זה או אחר, חשוב להתאזר בסבלנות ובאורך רוח, שכן לעתים קורה שישנם מהמורות בדרך לבית החלומות.

אדריכלות בתים פרטיים | ליאת באר

בואו נדבר

השאירו פרטים בטופס ונשוב בהקדם.

כל הזכויות שמורות לליאת באר - אדריכלות ועיצוב פנים