אדריכלות בתים פרטיים – פרמטרים חשובים

כולנו חולמים על בית משלנו. לא משנה כמה קטן, פשוט וצנוע הוא בית החלומות שלכם, כדי להגשים את כל החלומות שלכם, והציפיות שלכם מביתכם העתידי, נדרשת עבודת תכנון ואדריכלות בתים פרטיים מקיפה, ולא סתם בחירת דגם מקבלן או העתקת סגנון של בית שאהבתם. כדי להביא לידי ביטוי את הרצונות והצרכים שלכם, מומלץ לפנות למישהי שמתמחה לא רק בתכנון בתים אלא גם בעיצוב הפנים שלהם כמו ליאת באר, שיש לה ניסיון של 20 שנה בתחום עיצוב ואדריכלות בתים פרטיים, דירות יוקרה, בתי קפה ומשרדים.

אדריכלות בתים פרטיים: פרמטרים חשובים בתכנון הבית

בתכנון בית פרטי צריכים לקחת בחשבון משתנים רבים, ישירים ועקיפים, תוך שימת לב למגבלות התקציב:

 • תיאום ציפיות.
  כבר בפגישות הראשונות עם אנשי המקצוע יש לערוך תיאום ציפיות ולהגדיר את הצרכים והדרישות שלכם מהפרויקט. כמה נפשות יגורו בבית? מה סגנון העיצוב שחשבתם עליו? כמה כסף יש לכם לשם כך?
 • צרכים מיוחדים.
  לכל אדם יש רצונות וצרכים מיוחדים משלו. כיצד תתאימו את הבית שלכם לצרכים ולרצונות הללו? במהלך תכנון הבית חשוב להביא לידי ביטוי את כל הדברים הקטנים והחשובים לכם ביותר אותם תרצו לראות קמים לתחייה בבית שלכם.
 • מגבלות טכניות.
  השיקולים הטכניים הינם רבי משמעות בכל הנוגע לתכנון ואדריכלות בתים פרטיים. ישנם עשרות חוקים ותקנות בטיחות שיש להתחשב בהם במהלך התכנון, לכן חשוב לקחת בחשבון את כל הנתונים הקיימים: זווית הבית ביחס לכיווני הרוח והשמש, מפרט פנימי רצוי, שטח שמיועד לגינון, משטח חיצוני נוסף ועוד.
 • חלוקה למפרטים.
  במידה ובחרתם לעבוד עם הנדסאי אדריכלות מקצועי ומעצב פנים, הם יודעים כיצד לעבוד נכון, אבל אם אתם מנסים לטפל בדברים בעצמכם כדאי שתדעו שרצוי לחלק את התכנון והביצוע לכמה תחומים שונים, הן בשביל העבודה התכנונית והן בשביל החלוקה התקציבית המתאימה, בהתאם להשקעה הנדרשת בל חלק וחלק. מומלץ ועדיף להיעזר באנשי מקצוע כמובן, לפחות כדי להבין איך החלוקה עובדת.
 • פיקוח.
  הקמת בית זה דבר גדול, מורכב ומסובך ואינו עניין של מה בכך. לכן כשאתם מחפשים מעצבת פנים מומלצת חשוב שתהיה אדם המפקח על התהליך כולו ומבטיח שזה יעמוד בכל תווי התקן השונים. רק סיבה נוספת לשכור אדם מקצועי בעל ניסיון באדריכלות בתים פרטיים.
אדריכלות בתים פרטיים

בואו נדבר

השאירו פרטים בטופס ונשוב בהקדם.

כל הזכויות שמורות לליאת באר - אדריכלות ועיצוב פנים